Preskočiť na obsah

Kapela

Spája nás hudba rockových a bluesových velikánov, ktorú chceme podávať ďalej ich interpretáciou, ale aj inšpirovaním sa nimi vo vlastnej tvorbe.

Spev, gitara: Michal Fricman
Gitara: Matúš Košťal
Basa: Marek Noskovič
Bicie: Štefan Húska
Klávesy: Michal Danielis


Média


História kapely

  • Začiatok nášho pôsobenia sa datuje niekedy v októbri 2011, kedy sme začali ako inštrumentálne bluesové a blues-rockové trio v zoskupení Andrej (basgitara), Matúš (gitara), Števo (bicie).
  • V novembri sme čistou zhodou náhod pribrali nenahraditeľného člena Michala, ktorý priniesol svoj nenapodobiteľný spev a multi-inštrumentálny talent. Ako nová štvorica sme sa začali uberať smerom, ktorým putujeme aj dnes.
  • Pôvodný, dlhší názov kapely, The Wet Floor experience vznikol kurióznym spôsobom, keď sme spoločne navštívili 08.02.2012 ateliér Babylon v BA, kde vystupovala kapela Black Stone Raiders s hviezdnym obsadením. Po výbornom koncerte sme sa náhodou stretli na chodbe s účinkujúcim bassgitaristom Darylom Jonesom, v minulosti pôsobiacim aj s Milesom Davisom a Rolling Stones. Dali sme sa do reči a kecali o muzike. Spýtal sa nás na názov našej kapely, ale my sme ešte nemali názov. Odvetil , že nám pomôže s vymýšlaním. Bola reč o bluesovom songu Killing Floor, keď zrazu Števo drgol do stola a vylial naše piva. Pivo zlatistým spôsobom stekalo zo stola na dlážku, až z toho Killing Floor vzniklo Wet Floor. Názov sme odsúhlasili a dali koncovku experience, čo má poukazovať na skutočný zážitok a skúsenosť s Derylom Jonesom a mokrou podlahou.
  • od Augusta 2012 vystupujeme v Pezinku a okolí, v Bratislave a v Senci.